مکان فعلی :
اخبار :

فرهنگ بسیجی یعنی اقتدار ایران در همه زمینه ها
۱۳۹۵/۰۹/۰۳

فرهنگ بسیجی یعنی اقتدار ایران در همه زمینه ها

رئیس شورای عالی بسیج قشر کارمندان استان کرمان به اهداف تشکیل بسیج در عرصه های مختلف نظامی، دفاعی، سازندگی و ... اشاره کرد و یادآورشد: مقتدرترین حکومت‌ها، حکومتی است که از متن مردم برخاسته و حضور مردم را در همه عرصه به همراه داشته باشند.

رئیس شورای عالی بسیج قشر کارمندان استان کرمان به اهداف تشکیل بسیج در عرصه های مختلف نظامی، دفاعی، سازندگی و ... اشاره کرد و یادآورشد: مقتدرترین حکومت‌ها، حکومتی است که از متن مردم برخاسته و حضور مردم را در همه عرصه به همراه داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، محمدرضا فتوت صبح چهارشنبه در شورای عالی بسیج قشر کارمندان سپاه ثارالله استان کرمان که به مناسبت هفته گرامیداشت بسیج مستضعفین در سالن پیامبراعظم(ص) استاندار کرمان برگزار شد، به تبیین جایگاه و اهداف تشکیل بسیج از منظر حضرت امام خمینی(ره) پرداخت.
وی در این جلسه با اشاره به اینکه تدبیر و آینده نگری حضرت امام(ره) و صدور فرمان تشکیل بسیج، توطئه های پیش روی انقلاب اسلامی را خنثی کرد، افزود: حضرت امام خمینی(ره) با درایت بی‌نظیر خود در نخستین سال‌های پیروزی انقلاب و دفاع مقدس، قشرهای گوناگون را به یکپارچگی و بسیج عمومی برای نجات کشور از توطئه هایی همچون وجود گروه های ضد انقلاب، منافقین، کودتای نوژه و بحران جنگ تشویق کردند.
رئیس شورای عالی بسیج قشر کارمندان استان کرمان با اشاره به اینکه ملت ایران در هشت سال جنگ تحمیلی با توکل به خدا و تکیه بر توان مردم سربلند از این صحنه خارج شد، خاطرنشان کرد: جنگ تحمیلی عراق علیه ملت ایران، جنگ کل دنیا در برابر نظام مقدس جمهوری اسلامی بود اما این فرهنگ بسیج و تدبیر حضرت امام(ره) موجب سرافرازی این ملت شد.
فتوت به اهداف تشکیل بسیج در عرصه های مختلف نظامی، دفاعی، سازندگی و ... اشاره کرد و یادآورشد: مقتدرترین حکومت‌ها، حکومتی است که از متن مردم برخاسته و حضور مردم را در همه عرصه به همراه داشته باشند.
وی گفت: امام خمینی(ره) محصول تفکر بسیجی را یقین و عشق‌ورزی می‌دانستند و در این راستا فرمودند که بسیج شجره طیبه و درخت تناور و پر ثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان با اشاره به منویات و تعابیر حضرت امام(ره) همچون (بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش بر گلدسته‌های رفیع آن اذان شهادت و رشادت سرداده‌اند)، افزود:  بسیج نهادی مردمی است که وظیفه سنگینی بر عهده دارد و توقع بی شماری از  این نهاد می رود.
فتوت با تاکید بر حاکم نمودن فرهنگ بسیجی در جامعه، یادآورشد: امروز جمهوری اسلامی ایران علارغم نواقصی در حوزه اقتصادی، از امنیت پایداری در منطقه در سایه سار رهنمودهای مقام معظم رهبری برخوردار است.
وی با اشاره به نامگذاری سال به نام (اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل) از سوی مقام معظم رهبری، خاطرنشان کرد: خوشبختانه مسئولین کشوری و به تبع آن در استانها برنامه ها و سیاست های ابلاغی 24 گانه مقام معظم رهبری را به طور جد دنبال می کند که در این عرصه باید فرهنگ بسیج یعنی مردمی کردن اقتصاد در جامعه نهادینه شود.
رئیس شورای عالی بسیج قشر کارمندان استان کرمان با اشاره به طرح های اقتصاد مقاومتی استان کرمان، گفت: استاندار کرمان طرح شورایاری اقتصاد مقاومتی مساجد شهر و روستا را در استان مطرح و معتقد است که مردم همچون دوران دفاع مقدس باید وارد عرصه اقتصاد شوند لذا این گام روز گذشته با حضور استاندار کرمان در مسجد ابوالفضل(ع) روستای ده زیار بخش چترود کلید خورد.
فتوت، طرح شورایاری اقتصاد مقاومتی مساجد شهر و روستاهای استان را نشات گرفته از فرهنگ بسیجی دانست و افزود: امروز کارآفرینی در اولویت برنامه های دولت یازدهم قرار دارد لذا دولت با استعانت از خداوند متعال و استفاده از توان مردمی در جهت مرتفع نمودن مشکلات پیش رو گام های موثری را بر می دارد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، در ادامه این جلسه حاضرین به بیان نظرات و پیشنهادات خود در خصوص برنامه های بسیج ادارات پرداختند.


منبع : معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع
بازدید : ۲۰۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید