مکان فعلی :
اخبار :

تشکیل جلسه ای سه جانبه به منظور بررسی مسائل و مشکلات عشایر استان
۱۳۹۵/۰۹/۰۶

تشکیل جلسه ای سه جانبه به منظور بررسی مسائل و مشکلات عشایر استان

معاون امور هماهنگی و توسعه منابع استانداری کرمان با اشاره به مشکلات عشایر، گفت: کمیته ای سه جانبه متشکل از سازمان های محیط زیست و منابع طبیعی استان با محوریت اداره عشایری استان تشکیل و مشکلات مرتفع گردد.

معاون امور هماهنگی و توسعه منابع استانداری کرمان با اشاره به مشکلات عشایر، گفت: کمیته ای سه جانبه متشکل از سازمان های محیط زیست و منابع طبیعی استان با محوریت اداره عشایری استان تشکیل و مشکلات مرتفع گردد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، محمدرضا فتوت صبح شنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات عشایر استان کرمان، با اشاره به اینکه عشایر در بحث زیرساختها با مشکل مواجه هستند، افزود: علاوه بر رشد اعتبارات عشایری استان در سال جاری، سازمان برنامه و بودجه استان بحث بودجه عشایری را در اولویت قرار دهد.
وی از عشایر به عنوان مظلوم ترین قشر جامعه یاد کرد که باید نسبت به رفع مشکلات آنها بیش از پیش توجه شود، یادآورشد: شرکت آب و فاضلاب روستایی در خصوص آبرسانی آب شرب عشایر مساعدت نماید.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان دستور مساعدت تامین آب عشایر توسط آب و فاضلاب شهری را صادر کرد و یادآورشد: عشایر مردمان نجیبی هستند که همیشه حامی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده و هستند بنابراین باید در خدمتگزاری به این قشر نهایت سعی توسط دستگاه ها انجام پذیرد.
فتوت با اشاره به مشکلات عشایر با سازمان های محیط زیست و منابع طبیعی، گفت: باید در این راستا کمیته ای سه جانبه متشکل از سازمانهای محیط زیست و منابع طبیعی استان با محوریت اداره عشایری استان تشکیل و پس از بررسی وضعیت کنونی عشایر در اسرع وقت جلسه ای برگزار و مشکلات مرتفع و میزان متضرر شدن آنها تبیین گردد.
 
***ماندگاری عشایر در ییلاق موجب گرفتاری آنها در بارندگی های اخیر شده است
در ادامه نیز مدیرکل امور عشایری استان افزود: عشایر استان امسال بدلیل خشکسالی و عدم بارندگی از کوچ خودداری نموده و در ییلاق ماندگار شدند اما با بارندگی های اخیر، عشایر با مشکلات عدیده مواجه شده اند.
ابراهیمی با اشاره به مشکلات زیرساخت عشایر استان، یادآورشد: اعتبارات امور عشایری محدود است و امور را با مشکلات مواجه ساخته است.
 
***رشد چشمگیر اعتبارات امور عشایری استان
         
معاون هماهنگی برنامه و بودجه نیز در ادامه با اشاره به اینکه اعتبارات امور عشایری امسال نسبت به گذشته رشد چشمگیری داشته است، گفت: اسناد خزانه جز قانون بودجه ای است که بخشی از اعتبارات می باشد که در بورس امکان خرید و فروش آن مهیا شده است.
محمدرضا وحیدی در ادامه از اعلام آمادگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برای تخصیص اعتبارات بیشتر به منظور آبرسانی به عشایر استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، در ادامه این جلسه هر یک از حاضرین از جمله مدیرکل محیط زیست استان، معاون سازمان منابع طبیعی استان، نماینده عشایر استان به مسائل و مشکلات عشایر استان پرداختند.


منبع : معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع
بازدید : ۲۰۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید