مکان فعلی :
اخبار :

خانواده معظم شهداء، سمبل مقاومت و ایستادگی در ایران اسلامی
۱۳۹۵/۱۲/۰۵

خانواده معظم شهداء، سمبل مقاومت و ایستادگی در ایران اسلامی

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان از خانواده معظم شهداء به عنوان سمبل مقاومت و ایستادگی در ایران اسلامی یاد کرد و گفت: جوانان این مرز و بوم در صورت نیاز باز هم جان خود را در دفاع از کشور و کیان نظام نثار می کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان از خانواده معظم شهداء به عنوان سمبل مقاومت و ایستادگی در ایران اسلامی یاد کرد و گفت: جوانان این مرز و بوم در صورت نیاز باز هم جان خود را در دفاع از کشور و کیان نظام نثار می کنند.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، محمدرضا فتوت بعد از ظهر سه شنبه به اتفاق احمدی افزادی مشاور استاندار کرمان در امور ایثارگران و حسنی سعدی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان، در منزل شهیدان والامقام محمدحسین، محمدحسن و محمدعباس سیف الدینی حضور یافت و ضمن قرائت فاتحه به روح بلند این شهیدان، با (جلیله قوامی راد) والده معظم ایشان که به ام البنین شهدای کرمان شهرت دارد، دیدار و گفتگو کرد.
وی در این دیدار ضمن دلجویی از خانواده شهید سیف الدینی، با تاکید براینکه سعادت بزرگ اهداء سه شهید والامقام در راه خدا نصیب هر کسی نمی شود، افزود: تاریخ اسلام گواهی می دهد که هر سختی و مصائبی هست از آنِ بزرگان دین است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین حفظ و نگهداری راه ارزشمند شهداء تاکید و خاطرنشان کرد: دعای خانواده معظم شهداء می تواند راهگشا و یاری دهنده مسئولان در ادامه راه شهیدان والامقام باشد.
فتوت از خانواده معظم شهداء به عنوان سمبل مقاومت و ایستادگی در ایران اسلامی یاد کرد و گفت: جوانان این مرز و بوم در صورت نیاز باز هم جان خود را در دفاع از کشور و کیان نظام نثار می کنند.
 
****دیدار معاون استاندار کرمان با جانباز 55 درصد مدافع حرم
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان در ادامه پس از اقامه نماز مغرب و عشاء در مسجد ولی عصر (عج)، با عباس ناروئی جانباز 55 درصد مدافع حرم با حضور در منزلشان دیدار کرد و در جریان مسائل و مشکلات آنان نیز قرار گرفت.
فتوت در این دیدار صمیمی با اشاره به اینکه داعش از انسانیت و اسلامیت به دور است، خاطرنشان کرد: دشمنان در عصر حاضر، اسلام جعلی به نام داعش را در منطقه تبلیغ می کنند و مردم بی گناه را اعم از شیعه، سنی و مسیحی را به خاک و خون می کشند و به دنبال ایجاد تفرقه میان مردم با حکومت اسلامی هستند.
وی با اشاره به اینکه مسئولین و آحاد جامعه قدردان فداکاری‌های شما هستند و تا ابد ایثار و گذشتتان را فراموش نخواهند کرد، تصریح کرد: دیدار با خانواده معظم شهداء، ایثارگران و جانبازان برای تقویت روحیه و رفع نیازهای روحی و معنوی ماست تا بتوانیم زندگی و خدمت را در مسیر اسلام و انقلاب و راه شهدا به بهترین نحو ادامه دهیم.
در ادامه این دیدار نیز عباس نارویی جانباز 55 درصد مدافع حرم که در نبرد با گروهک تکفیری­ داعش در روستای عزیزیه سوریه به فیض جانبازی نائل شده است، در این دیدار به بیان خاطراتی از حضور خود در جبهه نبرد با تکفیری های داعش در سوریه پرداخت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان در این دیدارها، با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از ایثارگری و فداکاری های خانواده معظم شهیدان سیف الدینی و جانباز 55 درصد عباس ناروئی تجلیل و قدردانی نمود.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، رهبر فرزانه انقلاب اسلامی سال 84 و در جریان سفر به استان کرمان، با والده بزرگوار سه شهید محمدحسین، محمدحسن و محمدعباس سیف الدینی با حضور در منزلشان دیدار کردند.

**شهید محمدحسین سیف الدینی
شهید محمد حسین سیف الدینی در نوزدهم آذر سال 1342 چشم به جهان گشود و دوران شیرین کودکی را در کنار دیگر برادران شهیدش سپری شد، وی در نهایت در بهمن ماه 1364 به جبهه های حق علیه باطل اعزام شد و بدلیل قابلیتهایی که در زمینه تعلیم و تربیت داشت، مسئولیت تبلیغات گردان 410 غواص را به او سپردند.
شهید محمد حسین سیف الدینی در عملیات افتخار آمیز والفجر 8 بعنوان نیروی رزمی شرکت کرد و مجروح شیمیایی شد که در اثر جراحات زیاد به تهران اعزام و سپس برای استراحت و ادامه معالجات به کرمان آمد و سرانجام بعد از 2 سال مجروحیت و رنج و درد ناشی از جراحات مواد شیمیایی که بیشترین اثر را بر روی ریه او گذاشت این پرستوی بی تاب در تیرماه 67 دعوت حق را لبیک گفت.

**شهید محمدحسن سیف الدینی
شهید محمد حسن سیف الدینی نیز صبح سی و یکم فروردین ماه 1341 پا به دنیای زودگذر گذاشت. وی که در مبارزه علیه گروهکهای ضد خلقی شرکت فعال داشت، در اواخر سال 59 از طرف سپاه پاسداران به کردستان رفت و بالاخره پس از پانزده روز نبرد در تاریخ 5/7/1360 در جریان شکستن حصر آبادان به آرزوی دیرینه خود که همانا لقاءالله بود، رسید.

**شهید محمدعباس سیف الدینی
شهید محمد عباس سیف الدینی نیز در یازدهم بهمن ماه 1344 متولد شد. وی دوران دبستان و راهنمایی را در مدارس عادی گذراند و وارد حوزه علمیه شد و با راهنمایی اساتید حوزه توانست راه کمال را بپیماید و سرانجام در تاریخ 1/1/61 در عملیات خیبر، در جاده طلائیه ، جزیره مجنون به شهادت رسید و عروس شهادت را به آغوش کشید و به دیگر همرزمان شهیدش پیوست.

روحشان شاد و راهشان پر رهرو ...


منبع : معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع
بازدید : ۱۵۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید