مکان فعلی :
اخبار :

حرکت مدیریت استان کرمان در مسیر مرتفع نمودن مشکلات خانواده معظم شهدا
۱۳۹۵/۱۲/۰۵

حرکت مدیریت استان کرمان در مسیر مرتفع نمودن مشکلات خانواده معظم شهدا

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان، با تاکید بر حرکت مدیریت استان در مسیر مرتفع نمودن مشکلات خانواده معظم شهدا، ایثارگران و آزادگان،گفت: باید قدردان آن بزرگوارانی بود که با نثار خون خود، امنیت را برای کشور به ارمغان آوردند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان، با تاکید بر حرکت مدیریت استان در مسیر مرتفع نمودن مشکلات خانواده معظم شهدا، ایثارگران و آزادگان،گفت: باید قدردان آن بزرگوارانی بود که با نثار خون خود، امنیت را برای کشور به ارمغان آوردند.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، محمدرضا فتوت ظهر سه شنبه در جلسه شورای عالی بسیج کارمندان سپاه ثارالله استان کرمان که در سالن پیامبراعظم(ص) استانداری کرمان برگزار شد، با تاکید براینکه همگان مدیون فداکاری و خون شهدا هستند، افزود: مدیران و دست اندرکاران باید بیش از پیش تلاش نمایند تا در حد مسئولیتشان خدمتگزار خانواده معظم شهدا باشند.
وی از مدیران و مسئولین درخواست نمود ضمن مرور سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص ایثارگران، کاستی ها را جبران نمایند، یادآورشد: ویژه برنامه 22 اسفند روز بزرگداشت شهداء در محل استانداری، فرمانداری ها و بخشداری های سراسر استان به بهترین نحو برگزار خواهد شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان بر دیدار مدیران و مسئولین با خانواده معظم شهدا در روز 22 اسفند روز بزرگداشت شهداء تاکید و خاطرنشان کرد: امروز کشور با یک جنگ نابرابر اقتصادی روبروست بنابراین با برنامه های فرهنگی می توان نسبت به ترویج فرهنگ ایثار، گذشت و شجاعت بویژه در بین نسل جوان برای اداره بهتر کشور اقدام نمود.
فتوت به برگزاری مسابقه اقتصاد مقاومتی ویژه کارمندان استان کرمان اشاره و تصریح کرد: برگزاری چنین مسابقاتی با محتوای کامل می تواند در فرهنگ سازی این امر در سطح جامعه موثر بوده و در بین اقشار مختلف جامعه گسترش یابد.
وی با اشاره به فعالیت کارگروه های شورای عالی بسیج کارمندان سپاه ثارالله استان کرمان، گفت: برنامه های سال 96 باید طی برنامه زمانبندی شده تهیه و تدوین شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان بر توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح جامعه تاکید کرد و افزود: باید قدردان آن بزرگوارانی بود که با نثار خون خود، امنیت را برای کشور به ارمغان آوردند.
فتوت با تاکید بر حرکت مدیریت استان در مسیر مرتفع نمودن مشکلات خانواده معظم شهدا، ایثارگران و آزادگان، یادآورشد: علارغم همه تلاش ها در جهت مرتفع نمودن مشکلات خانواده معظم شهدا، ایثارگران و آزادگان، برخی از مطالبات این خانواده حل نشده است.
 
**** تدوین چشم انداز بسیج کارمندان استان کرمان برای سال 96
فرمانده حوزه بسیج ادارات سپاه ثارالله نیز در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه مسابقه بزرگ اقتصاد مقاومتی ویژه کارمندان استان به عنوان یکی از مصوبات، با تعامل دستگاه ها برگزار شد، تصریح کرد: در این مسابقه نزدیک به هزار و 900 نفر ثبت نام نمودند.
جلالی خاطرنشان کرد: بیش از 875 نفر موفق شدند در مسابقه بزرگ اقتصاد مقاومتی به صورت آنلاین و مجازی شرکت نمایند و در نهایت از 46 نفر برگزیده این دوره از مسابقات (10 نفر از شهرستان ها و 36 نفر از دستگاه های استان) تقدیر خواهد شد.
وی ضمن تشریح اهم فعالیت شورای عالی بسیج کارمندان استان کرمان در سال 95، گفت: در قالب این شورا، 4 کارگروه (اقتصاد مقاومتی، تحول اداری، فرهنگی، بانوان و خانواده) در سال جاری فعالیت نمودند.
فرمانده حوزه بسیج ادارات سپاه ثارالله از تدوین چشم انداز بسیج کارمندان استان کرمان برای سال 96 خبر داد و افزود: برنامه های این شورا در حال تهیه و تدوین است اما نهایی نشده است لذا امید می رود تا اواخر هفته آینده برنامه های پیشنهادی دستگاه ها به دبیرخانه شورا ارائه شود.
 
**** چاپ اولین سری کتاب وصایای شهدای کرمان با هزینه استانداری کرمان
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان نیز در ادامه این جلسه ضمن تبیین برنامه های پیشنهادی این اداره کل برای 22 اسفند روز بزرگداشت شهداء در استان، یادآورشد: این روز مصادف با سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به دستور حضرت امام خمینی(ره) است.
محمدرضا حسنی سعدی با اشاره به نظرسنجی صورت گرفته در خصوص اطلاع عموم جامعه از روز بزرگداشت روز شهداء، خاطرنشان کرد: طی نظرسنجی های سه سال گذشته 5 درصد، سال 93 ، 15 درصد و سال 94 بیش از 25 درصد از روز بزرگداشت شهدا مطلع بودند.
وی تصریح کرد: طی اطلاع رسانی های صورت گرفته از سوی سازمان صدا و سیما و رسانه ها، پیش بینی می شود در نظرسنجی ها، 50 نفر از این روز مطلع باشند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان بر تمرکز انرژی دستگاه های اجرایی استان برای برنامه های 22 اسفند روز بزرگداشت شهداء تاکید کرد و گفت: می توان طی این اقدام، شهدا را بعنوان قهرمانان واقعی کشور، به جهانیان بویژه نسل جوان معرفی کرد.
حسنی سعدی با اشاره به افتخارآفرینی های شهدا بویژه شهید شهسواری، افزود: انتظار می رود مدیران و مسئولین استان کرمان طی برنامه ریزی های صورت گرفته، این دیدارها را به منظور بهره مندی از معنویت و دعای خیر این خانواده ها، افزایش دهند.
وی با تاکید براینکه 690 نفر دیدار با خانواده معظم شهداء برای بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان در روز بزرگداشت شهداء ابلاغ شده است، یادآورشد: دیدارها از هفته گذشته در سطح استان آغاز و تاکنون در شهرستان های راور، رابر، کرمان این دیدارها صورت گرفته است.
 مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان از چاپ اولین سری کتاب وصایای شهدای کرمان با بیش از 2 هزار وصیت از شهدا با هزینه استانداری کرمان در مرحله چاپ می باشد.
 
**** بازگشت اغلب آسیب های اجتماعی به خانواده ها
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان نیز در ادامه این جلسه بر ارائه راهکارهایی در زمینه مباحث فرهنگی و تربیتی در شورای عالی بسیج کارمندان استان تاکید کرد و گفت: مباحث فرهنگی و تحکیم بنیان خانواده یکی از دغدغه های اصلی مقام معظم رهبری و مسئولین است که می تواند در برنامه های این شورا در سال 96 مورد توجه قرار گیرد.
فاطمه سادات حسینی با اشاره به اینکه اقدامات و مصوبات این شورا باید پیگیری و آسیب شناسی شوند، افزود: اغلب آسیب هایی که امروز در جامعه مشاهده می شود، به خانواده ها باز می گردد، در این راستا می توان برای خانواده ها با همکاری دستگاه ها و سازمان های مربوطه برنامه ریزی نمائیم.
وی به مصادف شدن 22 بهمن روز بزرگداش شهداء با میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا (روز بزرگداشت مقام زن) اشاره کرد و یادآورشد: اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری ویژه برنامه هایی را از 21 لغایت 27 اسفند برنامه ریزی نموده است.


منبع : معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع
بازدید : ۱۲۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید