مکان فعلی :
اخبار :

سازمان ملی استاندارد، ناظری آگاه و مشاور کیفی مردم در تمامی عرصه ها
۱۳۹۵/۱۲/۰۵

سازمان ملی استاندارد، ناظری آگاه و مشاور کیفی مردم در تمامی عرصه ها

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با تاکید براینکه دولت تدبیر و امید تنها به دنبال حل کمی مسائل نیست بلکه به جنبه کیفی آنها نیز توجه ویژه دارد، گفت: سازمان ملی استاندارد بعنوان یک ناظر آگاه و مشاور کیفی مردم در تمامی عرصه ها حضور دارد.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با تاکید براینکه دولت تدبیر و امید تنها به دنبال حل کمی مسائل نیست بلکه به جنبه کیفی آنها نیز توجه ویژه دارد، گفت: سازمان ملی استاندارد بعنوان یک ناظر آگاه و مشاور کیفی مردم در تمامی عرصه ها حضور دارد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، پیروز بخت صبح چهارشنبه به منظور افتتاح ساختمان اداره استاندارد شهرستان سیرجان به استان کرمان سفر کرد و در فرودگاه بین المللی کرمان مورد استقبال معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان و جمعی از مسئولین قرار گرفت.
وی سپس به شهرستان سیرجان سفر نمود و در بدو ورود به این شهرستان با حضور در گلزار شهدای این شهرستان، با نثار فاتحه و تقدیم گل به مقام شامخ شهدای والامقام ادای احترام کرد.

**** سازمان ملی استاندارد را یک سازمان فرابخشی, نظارتی و حاکمیتی
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در ادامه برنامه ها با حضور در جلسه شورای اداری شهرستان سیرجان، ضمن ابراز خرسندی از دومین سفر خود در چند ماه اخیر به استان کرمان، افزود: جایگاه این استان در زمینه استاندارد آنقدر ویژه است که وظیفه دانستم به این استان سفر کنم.
پیروز بخت سازمان ملی استاندارد را یک سازمان فرابخشی, نظارتی و حاکمیتی خواند و یادآورشد: تمام مولفه های سلامت و ایمنی مردم و کیفیت زندگی مردم به این اداره وابسته است و این امر بار سنگینی بر دوش ما برای عمل به تعهداتمان می گذارد.
وی با تاکید براینکه ظرفیت های خوبی در سیرجان وجود دارد که ما بعنوان اداره استاندارد باید در جهت پیشرفت کارهای کل کشور از آنها استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: سازمان ملی استاندارد بعنوان یک ناظر آگاه و مشاور کیفی مردم در تمامی عرصه ها حضور دارد، چرا که دولت تدبیر و امید تنها به دنبال حل کمی مسائل نیست بلکه به جنبه کیفی آنها نیز توجه ویژه دارد.
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در ادامه عنوان کرد: افتتاح ساختمان اداره استاندارد سیرجان در راستای عمل به استانداردهای سازمان ملی استاندارد صورت گرفته است و امید می رود بتوانیم آزمایشگاه های این اداره را نیز کامل و تجهیز کنیم تا بتوانیم بعنوان آزمایشگاه مرجع از آنها استفاده کنیم.
پیروز بخت با تاکید براینکه سازمان ملی استاندارد ایران در حوزه بین المللی بسیار فراتر از دستگاه های دیگر عمل کرده و جایگاه خوبی در سازمان بین المللی استاندارد دارد، گفت: یکی از کارهایی که ما در عرصه منطقه ای انجام داده ایم رایج کردن بحث حلال در کشورهای اسلامی است و در همین راستا هفته گذشته هفدهمین علامت استاندارد حلال را به یک واحد تولیدی در کرمان دادیم.

**** برنامه های اقتصاد مقاومتی، یک برنامه ادامه دار است
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان نیز در ادامه این جلسه افزود: در زمینه استاندارد کارهای خوبی در شهرستان سیرجان انجام شده است و مسئولین سیرجان با کمبود اعتبارات و تلاش مضاعف ساختمان اداره استاندارد را به بهره برداری رساندند.
محمدرضا فتوت یادآورشد: برنامه های مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی یک برنامه یکساله نیست بلکه ادامه دار است لذا امید می رود طرح هایی که در این زمینه آغاز شده است، ادامه داشته باشد.

****افتتاخ ساختمان استاندارد شهرستان سیرجان با اعتبار 600 میلیون تومانی
مدیرکل استاندارد استان کرمان نیز در ادامه این جلسه به تشکیل شورای استاندارد در استان کرمان به همت استاندار اشاره کرد  و گفت: در حوزه های مختلف پروژه های بسیار خوبی را به مرحله انجام رسانید.
علی بیگ زاده با اشاره به افتتاح ساختمان اداره استاندارد شهرستان سیرجان، عنوان کرد: ساختمان اداره استاندارد شهرستان سیرجان با مدیریت مشارکتی و تقسیم کار و با کاربری اداری آزمایشگاهی به نتیجه رسید.
وی یادآورشد: زیربنای این ساختمان 500 متر مربع و اعتبار آن 600 میلیون تومان بوده است که 400 میلیون تومان آن از اعتبارات ملی و 200 میلیون تومان آن از اعتبارات استانی هزینه شده است.
مدیرکل استاندارد استان کرمان، از کرمان به عنوان استان پایلوت اقتصاد مقاومتی یاد کرد و افرود: کرمان جزو سه استان پایلوت در اقتصاد مقاومتی انتخاب شده و در این راستا 6 پروژه اقتصاد مقاومتی به اداره استاندارد کرمان واگذار شد که 4 پروژه آن تاکنون به مرحله نهایی رسیده است.

**** آمادگی شهرستان سیرجان برای پایلوت استاندارد سازی پسته ایران
فرماندار ویژه شهرستان سیرجان نیز در ادامه با اشاره به اینکه این شهرستان، شهر دلاور مردان دفاع مقدس، شهر علم و ادب و فرهنگ و جزو شهرهای مهم و ویژه کشوری است، گفت: خوشبختانه در این شهرستان اقدامات بسیار خوبی صورت پذیرفته است که حاصل مدیریت جهادی مسئولین و تلاش مستمر می باشد.
منصور مکی آبادی افزود: طرح مثلث توسعه یکی از طرح هایی است که توسط استاندار کرمان در جهت استفاده از توان کلیه نیروهای تاثیر گذار در امر سرمایه گذاری مطرح شده و بر اساس آن 21 طرح با اعتباری بالغ بر 220 میلیارد تومان و اشتغالزایی 3 هزار نفر به اجرا در آمده است.
وی از آمادگی این شهرستان برای پایلوت استاندارد پسته خبر داد و خاطرنشان کرد: این شهرستان در بخش استاندارد سازی پسته حاضر است بعنوان پایلوت کشوری مطرح شود، چرا که بخش زیادی از پسته استان در سیرجان تولید می شود.
فرماندار ویژه شهرستان سیرجان همچنین برای تجهیز و راه اندازی آزمایشگاه های استان با حضور مجتمع گل گهر اعلام آمادگی کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، گفتنی است پس از پایان جلسه شورای اداری شهرستان, طی احکامی توسط پیروز بخت رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، از مسئولین استان، شهرستان و اداره استاندارد قدردانی شد.


منبع : معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع
بازدید : ۱۲۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید